Dlaczego mundury galowe należy szyć na miarę

Każda osoba służąca w wojsku, policji lub straży pożarnej posiada mundur galowy. Mundury galowe nie służą do codziennego użytku, lecz są zarezerwowane na specjalne uroczystości państwowe i wojskowe. W zależności od pory roku inaczej szyty będzie mundur letni i zimowy, jak również inne będą mundury damskie a inne męskie. Nie ulega wątpliwości, że mundur taki powinien być nienagannie skrojony i uszyty. Nie może to być ubiór, który jest szyty taśmowo w określonych, standardowych rozmiarach.

 

Mundur galowy musi być idealnie dopasowany do sylwetki osoby, która będzie ją nosiła. Trudno wyobrazić sobie wielogodzinny czas pracy w stroju nie wygodnym, za małym lub zbyt dużym. To właśnie z tego względu mundury dla policjanta, strażaka czy wojskowego powinien zostać uszyty na miarę, z uwzględnieniem każdego najdrobniejszego szczegółu by leżał idealnie.

 

Mundury galowe na miarę

Mundur szyty na miarę musi mieć z góry ustalony wygląd. Ważny jest kolor, fason oraz dodatki. Miara powinna być zdjęta z osoby, na którą będzie on szyty, tak by był idealnie dopasowany. Po uszyciu nie będą szpeciły stroju żadne fałdki, zwijający się materiał czy wystająca podszewka. Długość rękawów i nogawek będzie odpowiednia, a ubiór będzie idealnie dopasowany do osoby, która będzie go nosiła.

 

Szycie munduru

Szycie munduru nie jest łatwe, dlatego powinno się powierzyć to zadanie doświadczonej pracowni krawieckiej. Krawcowe, które mają doświadczenie w szyciu tego typu ubrań, z łatwością poradzą sobie ze zdjęciem miary, rozrysowaniem formy i uszyciem munduru, który będzie dobrze leżał nawet na osobie z nietypową sylwetką. Ważne jest również, by mundur był zgodny z wszystkimi ustalonymi państwowymi normami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *