sofa tapicerowana

Jak czyścić meble tapicerowane?

Tapicerowane kanapy czy fotele to coś, co znajdziemy w każdym mieszkaniu. Choć wygodne i przytulne, to mają jedną wadę: są problematyczne, jeśli chodzi o czyszczenie. Łatwo je odbarwić albo spowodować nieestetyczne przetarcia na powierzchni. Jeśli mają nam długo służyć i dobrze się prezentować, musimy zadbać o to, żeby były prawidłowo konserwowane. Jak czyścić meble tapicerowane, żeby ich nie zniszczyć?

sofa tapicerowana

Czyszczenie mebli przy dużych zabrudzeniach

Jeśli zabrudzenie jest spore i nie udaje się go wyczyścić samodzielnie, lepiej nie ryzykować zniszczenia tapicerki i zgłosić się do profesjonalisty. Czyszczenie mebli tapicerowanych odbywa się za pomocą pary pod wysokim ciśnieniem, a wykorzystanie solidnego sprzętu parowego pozwala na usunięcie nawet największych zabrudzeń. Plusem jest możliwość korzystania z mebli w tym samym dniu, w którym były czyszczone.

 

Czyszczenie mebli tapicerowanych przy małych zabrudzeniach

Tapicerka ma to do siebie, że łatwo ulega zabrudzeniu. Wystarczy, że na kanapę wyleje nam się sok czy ścieknie odrobina sosu, żeby na kanapie powstała nieestetyczna plama. Co robić w takich sytuacjach?

Na rynku dostępne są specjalne środki, którym możemy czyścić meble tapicerowane, nie bojąc się o ich zniszczenie. Niektóre plamy, możemy również usunąć, czyszcząc je mokrą gąbeczką – musimy jednak uważać, żeby nie nanieść na sofę czy fotel zbyt dużo wody, gdyż jeśli dostanie się ona do głębszych warstw mebla, może wywołać powstanie pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *