pisanie testamentu

W jaki sposób sprawnie załatwić sprawy spadkowe?

Sprawy związane z dziedziczeniem to następstwo śmierci związanych z nami osób. Jako spadkobiercy, musimy uregulować kwestie spadkowe, w wyniku których staniemy się właścicielami określonych własności. Zakres tych spraw obejmuje prawo spadkowe, będące gałęzią prawa cywilnego. W jaki sposób najszybciej załatwić i rozwiązać sprawy spadkowe?

DROGI UREGULOWANIA SPRAW SPADKOWYCH

Istnieją dwie drogi uregulowania spraw spadkowych – na drodze sądowej i w kancelarii notariusza. Zarówno w przypadku sądowego stwierdzenia nabycia spadku, jak i notarialnego otrzymania poświadczenia dziedziczenia, otrzymanie spadku to formalność, jeżeli spisany został testament lub jeżeli mamy do czynienia z dziedziczeniem ustawowym. Wtedy cały proces jest stosunkowo krótki. Okres oczekiwania na rozprawę sądową to około 30 dni, a jeżeli jeszcze bardziej zależy nam na czasie, droga notarialna znacznie go skraca (jest jednak kosztowniejsza niż sprawa sądowa)

EWENTUALNE KOMPLIKACJE KWESTII SPADKOWYCH

Kwestie te mogą jednak ulec komplikacji w przypadku, kiedy spadek jest przedmiotem sporów między spadkobiercami, pojawiają się roszczenia z zewnątrz, kwestionowanie testamentu lub niemożność nawiązania kontaktu lub namierzenia spadkobierców. W takim przypadku, procedury sądowe będą najprawdopodobniej bardzo skomplikowane i znacznie się wydłużą, dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata, specjalizującego się w prawie spadkowym.

ADWOKAT SPRAWY SPADKOWE

Adwokaci ze strony http://www.skuteczny-adwokat.com/ pomogą oraz poprowadzą rozprawy sądowe w imieniu klientów we wszelakich kwestiach związanych z dochodzeniem praw do spadku. Będzie to dotyczyć zarówno nabywanie prawa do dziedziczenia, niezgodnego dziedziczenia jak i spraw podziału majątku spadkowego. Kancelarie adwokackie, specjalizujące się w prawie spadkowym prowadzą też sprawy ochrony spadkobierców przed nabywaniem spadku zadłużonego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *