Laptop dla gracza

Laptop jeszcze kilkanaście lat temu był w powszechnym wyobrażeniu jednym z atrybutów osoby wykonującej pracę biurową. Czasy jednakże się zmieniają i popularność laptopów w minionej dekadzie znacząco wzrosła. W znacznej mierze wyparły one z rynku stacjonarne modele komputerów, które kiedyś wiodły palmę pierwszeństwa na komputerowym rynku. Czy jednak laptop może być wykorzystywany do gier? Oczywiście.

Podzespoły punktem wyjścia

Laptop, podobnie jak i komputer stacjonarny, składa się z określonych podzespołów, składających się wspólnie na wydajność danej jednostki. Jego zaletą są kompaktowa budowa i wymiary oraz możliwość łatwego przenoszenia sprzętu z miejsca na miejsce, przy zachowaniu niewielkiej wagi.

W przypadku graczy nie jest to w żadnym wypadku wada, bowiem miniaturyzacja podzespołów komputerowych pozwala na „upchnięcie” w obudowie laptopa części o parametrach tożsamych z podzespołami znanymi z komputerów stacjonarnych.

Dokonując wyboru laptopa dla gracza warto więc w pierwszej mierze przyjrzeć się szybkości taktowania jego procesora, a także wielkości pamięci operacyjnej RAM. Od tych dwóch parametrów w największym stopniu zależy sprawność działania komputera w czasie pracy gier. Na tym jednak nie koniec.

Karta graficzna i dysk twardy nie mniej ważne

Aby gry działały sprawnie, a obraz wyświetlał się płynnie niezbędna będzie także wysokiej jakości karta graficzna, obsługująca wizualną część pracy komputera. Topowe modele kart graficznych przewidzianych do laptopów mają porównywalne parametry ze swoimi odpowiednikami o stacjonarnej charakterystyce, toteż skompletowanie laptopa o charakterystyce satysfakcjonującej gracza jest w pełni możliwe.

Warto jednakże zwrócić uwagę na jeszcze jeden parametr, jakim jest wielkość dysku. Współczesne gry komputerowe zajmują bardzo dużo przestrzeni dyskowej. Problem jest jeszcze większy, gdy dana osoba korzysta z kilku, albo nawet jeszcze większej liczby gier, w tym samym okresie. Wtedy bez dysku liczonego w terabajtach może się nie obyć, warto więc przy zakupie laptopa sięgnąć po model o największej zasobności tego parametru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *